A nabateusok kifinomult, egyedi civilizációt hoztak létre szinte a semmiből, mely még Rómával is dacolni volt képes - egy darabig. Jordániában és Szaúd-Arábiában láthatjuk nyomaikat.
Miközben a római idők Philadelphiájának, a mai jordán fővárosnak utcáit járjuk, és végtelennek tűnő múltján merengünk, időről-időről le is huppanunk majd egy kicsit, hogy éhünket elverjük.
A Közel-Kelet és Jordánia minden finomságát megtalálhatjuk, kedvünkre csemegézhetünk! S bár elsőre ránézésre az arab konyha mindenütt hasonló karakterűnek látszik, akinek van összehasonlítási alapja, hamar rájön majd: a dzsinnek a részletekben lakoznak! Igaz ekkor is, ha hummuszt, falafelt vagy csak egy könnyű salátát eszünk – hiszen ezek közül is épp a leheletnyi különbségek, arányok, fűszerek teszik nagy- vagy épp középszerűvé. És hol máshol, mint Ammanban érdemes megkóstolni a jordán konyha büszkeségét, a nemzeti eledelt: a Mansafot (joghurtos bárány) is.
Eltökélt utazóként, tapasztalt vezetőnk útmutatásait követve, nem spóroljuk meg a felfedezés kihívásait, és nem fosztjuk meg magunkat annak örömeitől sem. Ennek megfelelően végigkóstolgatjuk majd az utcai árusok kínálatát, a kisvendéglők pazar salátáit és kebabjait, de nem megyünk el csukott szemmel a piacok kitűnő csonthéjasai, vagy a hagyományos cukrászdák elképesztő süteményei és egyéb nyalánkságai mellett sem.
A nabateusok kifinomult, egyedi civilizációt hoztak létre szinte a semmiből, mely még Rómával is dacolni volt képes - egy darabig. Jordániában és Szaúd-Arábiában láthatjuk nyomaikat.
Wadi Rum: Arábiai Lawrence és a Csillagok háborúja sivatagjának mélyén kiülni a fekete bársony égbolt alá, s nézni mint folyik el…
Ammani indulással egyetlen nap alatt számos olyan egyedi helyszínt is meglátogathatunk, melyek a régió történelmének más-más szakaszába engednek bepillantást, ám mindegyikükben közös egyvalami: a sivatagban találhatók.